Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
21. 6. 2021 12:40
Libor Plocek se ptá:
Dobrý den,chtěl bych si pořídit Audio systém do pokoje (cca 20m2).Vybral jsem Marantz melody x CR612 a repro Magnat 903.Je moje volba dobrá,co by jste mě doporučili vy?
Děkuji Libor
1.
22. 6. 2021 16:04
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... kombinace systému MARANTZ M-CR612 Media + repro MAGNAT Signature 903 je naprosto vynikající a nic jí nelze vytknout. V dané cenové kategorii a výbavě je to asi ta nejlepší možná sestava jakou lze nabídnout. Zdarma Vám k sestavě přihodíme optický digitální kabel na připojení třeba TV a reprokabely DYNAVOX Perfect Sound.

2.
20. 6. 2021 22:32
David se ptá:
Dobry den, rad bych Vas pozadal o radu. V obyvacim pokoji mame misto TV projektor spojeny s apple tv 4k (netflix,hbo). zatim mame hudbu pres ikea lampicku (sonos). rad bych ale poridil nejakou sestavu jak na filmy tak poslech hudby (apple music - rock, pop, dnb, takova vsehochut podle nalady). Jaky by jste doporucil nejlepe vicekanalovy zesilovac do 15, max 20tis. Kč. prozatim bych pripojil na regalove repro od Sony, cca 25let stare (zbylo tatovi po zakoupeni nove sestavy) a do budoucna bych rad vymenil repro za pekne sloupove (cerne nebo bile) do 15-25tis Kč ( designove se mi libi treba KEF nebo DALI) predem moc dekuji za rady.
1.
24. 6. 2021 11:52
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jako optimální receiver bych doporučil DENON AVR-X2700H, nebo levnější DENON AVR-X1600H případně MARANTZ NR1510. Vhodné repro pak budeme řešit až podle zvoleného receiveru a až pro Vás nastane vhodný čas :-)

3.
19. 6. 2021 14:31
Luděk se ptá:
DOBRÝ DEN.
Repro: Nevíte si rady při výběru těch správných beden?
Tak nám řekněte …
Jaký máte poslechový prostor (velikost, vybavení - běžný obývací pokoj či upravenou poslechovou místnost) - BĚŽNÁ MISTNOST O VELIKOSTI 5X3M. S OHLEDEM, ŽE JI VYUŽÍVÁM JAKO MINI ATELIÉR PRO FOCENÍ, JE PRÁZDNÁ A DOKOLA OBKLOPENÁ ZÁVĚSY, NA PODLAZE LINOLEUM.
Jaké bedny máte v merku (regálové či sloupové) - UVAŽOVAL JSEM O SLOUPOVÝCH, ALY BYLY MI DOPORUČENY SPÍŠE REGALOVÉ.
Jaký hudební žánr preferujete (rock, pop, duc-duc, vážnou hudbu …) - RÁD POSLECHNU SKORO VŠE, ALE PREFERUJI ROCKOVOU HUDBU.
Jaký máte/plánujete zesilovač/receiver (stačí značka a cenová relace, budete-li znát i model, tím lépe) - MÁM ZESILOVAČ CAMBRIDGE AUDIOC XA61.
Zda bedny chcete pouze pro stereo či i pro domácí kino - POUZE PRO STEREO.
Zda plánujete také SubWoofer - ASI NE.
Jaké máte designové nároky (barva apod.) - TROCHU BY VYPADAT MĚLY.
Jaký máte cenový limit 40 000 KČ

DĚKUJI ZA PŘÍPADNE INFO, JAKÉ BEDNY BY JSTE MI DOPORUČILI.
DĚKUJI.
1.
22. 6. 2021 16:31
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jako vynikající regálovky k Vašemu zesilovači bych doporučil naprosto skvělé bedny ACOUSTIC ENERGY AE500. Jejich zvuk je opravdu až ohromující svou čístotou, přesností, ale i basem a dynamikou. Také designově nikterak neurazí, spíše potěší svou elegancí. Jsou ale trochu nad Váš limit ...
A pak tu jsou další výborné bedny - HECO Celan Revolution 3 nebo třeba MAGNAT Signature 903.

4.
18. 6. 2021 11:27
pepa se ptá:
Dobry den chci se timto zeptat na to jestli regalove repro MAGNAT SIGNATURE 703 a 903 jsou original vyrobene v Nemecku,nebo jestli taky vyrabej v Cine? a jeste sechci zeptat jestli je mezi nimi zvukovy rozdil,jestli jste je slysel?DEKUJI S POZDRAVEM PEPA.
1.
23. 6. 2021 11:32
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... bedny Magnat, tak jako všechna elektronika, se vyrábí v Číně (apod), některé modely Magnat kompletuje v EU. Výroba i výstupní kontrola je ale důsledná a není třeba se obávat nějaké horší kvality. Magnat prodáváme od prvopočátku kdy byly v ČR dostupné, tedy od roku 1994 a sám je již řadu let úspěšně používám.
Signature 703, jakožto středně velké a docela dostupné regálové reprosoustavy, splňují kvalitativní nároky hi-fi třídy a přitom nejsou strnule technicistní, ba naopak chtějí zprostředkovat hlavně pocit barevnosti, rytmu a bohatosti hudebního zážitku. Což, nutno uznat, se jim daří. Hrají trochu na efekt u nejvyšších tónů díky přidané energii zdvojeného tweeteru, nicméně není to tak okaté, aby to tahalo za uši. Celkově jde o dobrý standard – estetický, materiálový i zvukový. Je to prostě dobré, moderně laděné a přitom seriózně pojaté hi-fi.
Signature 903 excelují v nekomplikované zábavnosti reprodukce - ta je pěkně šťavnatá odspodu, pěkně podsazená a plnokrevná, silná a výrazná v oblasti, která vám tepe v hrudníku a nabízí doslova fyzickou interakci s hudbou. A přes jistý přídech efektnosti jsou Signature 903 moc příjemné na poslech, neúnavné a neotravné - na hlasech je cítit, jak umí jemně dýchat, přestože vespod berou reprodukci pěkně pevnou rukou. Je to příjemný a nikde vlastně nějak okázale zdůrazněný styl. Regálovky Signature 903 nabízí zajímavý pohled na dostupné, ale s nádechem luxusu pojaté hi-fi pro menší prostory. Regálovky se rozehrávají snadno a s chutí, s nepokrytě zábavným, ale ne lacině efektním stylem a navzdory jisté výraznosti nejsou frekvenčně nevyrovnané nebo jinak problematické, takže si užijete i ryze audiofilský kritický poslech. Dvojitý výškáč přináší dost energie i pro jemné tóny, středobas zase umí zabrat pěkně od podlahy a navíc to všechno dává příjemný smysl.
Pokud hledáte kvalitní levné regálovky, volte Signature 703. Chcete-li ale zajít až do čistě audiofilské úrovně volte raději Signature 903.

5.
17. 6. 2021 19:38
Pepa se ptá:
Dobrý den,,mám Arcam AVR 750, bedny BW DM603 S3, poradte vhodné sloupové repro, které využijí tento AV receiver, bez zadního basreflexu, jsou blízko zdi, jiná možnost není. Aby se daly poslouchat i při nízké hlasitosti,poslouchám běžnou hudbu, žádné techno ani tvrdý metal. Místnost cca 20 m2. Děkuji
1.
24. 6. 2021 11:27
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... najít opravdu dobré bedny s předním bassreflexem není vůbec jednoduché, nicméně jedny opravdu vynikající jsem pro Vás našel - francouzské bedny ELIPSON Prestige Facet 24F.
Celkovým pojetím jsou Elipson Prestige Facet 24F efektní, lifestylově laděné reprosoustavy, které ale nepostrádají důležité základní hi-fi charakteristiky jako je čistota, muzikálnost nebo solidní dynamika - jejich mírná efektnost spočívá v mírně důraznějších basech a výškách a možná i v celkově vřelejším, klidnějším a příjemně poddajném způsobu, jakým si poradí s libovolnou nahrávkou napříč žánry i kvalitou, což je bezva pro běžné mainstreamové nahrávky. Od Elipson se nikdy nedočkáte nějaké ostrosti, což v kombinaci se zajímavým vzhledem z nich dělá extrémně zajímavé reprosoustavy pro moderní interiéry a moderní posluchače, kteří chtějí, aby je hudba bavila a navíc žádají i hudební emoce - jako jsou barvy, plnost a šťavnatost, kterých má Prestige Facet 24F na rozdávání.

6.
14. 6. 2021 13:05
Miroslav Kubíček se ptá:
Zdravím, potřebuji propojit AV reciever Pioneer VSX-930 s mobilem Honor 20 Pro, přes kabel (USB-C). Samozřejmě to jde přes wi-fi či BT. Vzhledem k tomu, že mám doma více audio na wifi spojení (soundbary od LG), dost se to bije. Abych mohl pustit např. Spotify hudbu na reciever, musím reciever natvrdo odpojit a připojit znovu k el. síti, protože je pro mobil přes wi-fi nedostupný. Pak ale stejně dochází k častým výpadkům. I ovládání recieveru přes aplikaci iControlAV5 je dosti výpadkové a už ztrácím nervy. Chtěl bych to propojit postaru a na jistotu. Ideálně i s videem. Mám tip na redukci HDMI - USB-C, ale nejsem si jistý. Děkuji. Mirek
1.
16. 6. 2021 10:49
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... nejdříve zkuste svou domácí WiFi přepnout na volnější kanál, který nebude tak vytížený. Stáhněte si WiFi analyzer a zjistíte, které kanály máte ve své lokaci volné. V admin Vašeho routeru jej pak přepnete na požadovaný kanál a rázem bude vše fungovat.
Chcete-li ale i tak kabelové propojení, tak redukci na HDMI použijte pokud chcete přenášet audio i video (HDMI umí přijímat i pouhé audio - např.Spotify). Otázkou ale je, zda tel.přijme AVR jako externí zvukovou kartu při tomto druhu připojení. Pokud k USB připojíte externí D/A převodník tak tel. jej přijme jako externí zvukovou kartu a zvuk automaticky pošle na výstup USB. U propojení USB-C/HDMI jsem to nezkoušel ...

7.
13. 6. 2021 20:10
Pepa se ptá:
Dobrý den, rád bych přešel na čisté stereo,mám Arcam AVR 750, bedny BW DM603 S3, poradte stereo zesilovač, abych si nepohoršil, díky.
1.
14. 6. 2021 14:54
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,

... pokud si nechcete skutečně pohoršit co do kvality stereofonního zesilovače, pak byste musel volit některý z těchto zesilovačů: referenční CAMBRIDGE AUDIO Edge A, NAD M10 Master, YAMAHA A-S2200, MAGNAT RV 4 nebo třeba DENON PMA-2500NE. Ovšem chtělo by to i odpovídající bedny - ty Vaše BW se nehodily už ani k Arcamu AVR750. Pokud si je chcete ponechat, pak Vám bude stačit řádově levnější zesilovač - ARCAM HDA SA20, CAMBRIDGE AUDIO CXA81, NAD C 338 případně i DENON PMA-800AE.

8.
13. 6. 2021 16:12
Tomáš se ptá:
Dobrý den, doporučili byste mi servis pro receiver Denon AVR-F100? Asi mi odešla nějaká součástka na výkonovém zesilovači - repro výstup jen slabě bzučí (nezávisle na zesílení), a je v něm velmi slabě slyšet jakoby hlas rádia.

Doufám, že to bude nějaká drobnost - den předtím fungoval, a neměl jsem tam připojený žádný vnější vstup, který by to dokázal poškodit (jen drát jako FM anténu, a optický vstup), a zbytek receiveru kromě výstupu také funguje (displej, rádio ladí apod.).

Děkuji za doporučení.
1.
14. 6. 2021 15:42
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... autorizované servisy Denon najdete zde. Před tím ale můžete AVR uvést do továrního nastavení (viz.návod) a pak si stáhnout aktualizace. Taky zkontrolujte zda máte dobře připojené repro, případně vyzkoušejte jiné ať vyloučíte chybu beden.

9.
11. 6. 2021 11:14
VÁCLAV se ptá:
Dobrý den.Uvažuji o koupi AV DENON AVR-S 650H + repro MAGNAT MONITOR SUPREMRE 1002. Jaký kabel použít pro zapojení reproduktoru + pruměr. Děkuji
1.
11. 6. 2021 15:25
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... k sestavě DENON AVR-S650H + MAGNAT Supreme 1002 od nás zdarma dostanete francouzské reprokabely Norstone CL250 + HDMI kabel k AV receiveru. A samozřejmě dopravu zdarma, slevový kupón 500,-Kč na další nákup a možnost splátek s 0% úrokem.

10.
7. 6. 2021 13:00
Markéta se ptá:
Dobrý den, poradil byste mi, jakožto naprostému laikovi, zda je reálné pořídit si komplet sestavu s gramofonem a CD přehrávačem, ideálně co bude umět i rádio a hudbu z USB, v cenové relaci cca do 15.000? Děkuji.
1.
7. 6. 2021 13:47
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... v zadané ceně a výbavě můžeme nabídnout kompletní systém DUAL Mini Phono system a navíc za příjemný peníz a s dobrou reprodukční kvalitou.

11.
6. 6. 2021 13:33
Martin se ptá:
Dobrý deň,
uvažujem nad kúpou MAGNAT Signature 909 makassar. Keďže moje znalosti ohľadom hi-fi zostavy sú povrchné potreboval by som odporučiť zosilňovač a cd prehrávač ku nim. Zostava bude slúžiť hlavne na prehrávanie hard & heavy hudby z cd. Prehrávač by mohol mať usb vstup a bluetooth. Ďakujem
1.
7. 6. 2021 19:20
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
...ke špičkovým bednám MAGNAT Signature 909 v nádherném provedení makassar bych osobně doporučil stejně špičkový zesilovač CAMBRIDGE AUDIO CXA61 s USB audio vstupem až do 32bit/384kHz a Bluetooth aptX HD pro vysoce kvalitní bezdrátové připojení + CD transport CAMBRIDGE AUDIO CXC v2
Alternativou by mohl být zesilovač NAD C 338 s WiFi i Bluetooth + CD přehrávač NAD C 538....
... nebo ROTEL A12 s Bluetooth i USB + CD přehrávač ROTEL CD11.

12.
6. 6. 2021 11:55
Ivan Procházka se ptá:
Dobrý den, před pár lety jsem u vás koupil audio sestavu s receiverem ONKYO TX8270. Teď se zřejmě něco porouchalo, protože mi receiver nepřehrává nic ze sítě. Network check je v pořádku, najde i zobrazí všechna internetevá radia i moje soubory na externím music serveru NAS, ale nic nepřehraje. Jen VKV radio nebo CD disky. Ze sítě prostě nic. V čem by mohl být problém? Je někde v Plzni nebo okolí možnost dát receiver zkontrolovat, případně opravit? Děkuji za pomoc.
1.
7. 6. 2021 19:52
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... autorizované servisy Onkyo jsou pouze tři - dva v Brně a jeden v Praze (odkaz zde).
Je možné, že ve Vašem případě jde pouze softwarovou chybu - zkuste dát přístroj do továrního nastavení a hned poté proveďte update firmware. Tento krok stejně jako první udělají i v servisu. Až pokud Vám nebude receiver fungovat ani poté, až pak bych se obrátil na servis.

13.
5. 6. 2021 15:40
Lukas se ptá:
Dobrý den, pořídil jsem si Denon AVC-X3700H a jsem velice zklamaný z podání basů na svých starších JBL es80 v 5.1 sestavě. Oproti onkyu tx-nr 609 je to veliky rozdíl. Čekal jsem posun. Nevíte čím by to mohlo být. Popřípadě prosím o radu pro vhodné reproduktory. Dekuji
1.
8. 6. 2021 14:40
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... kdybyste pořizoval AV receiver u nás v Hi-Fi marketu upozornil bych Vás na rozdílnost ve zvukovém podání a i na to, že repro JBL ES80 neodpovídají svou kvalitou nově zvažovanému AV receiveru. Také bych Vám navrhnul i jiné varianty k posouzení, poskytl kabely a dopravu zdarma, slevu 500,-Kč na další nákup, možnost splátek bez navýšení, odporný poradenský servis atd a celkově jste mohl mít o starost méně ... na to je ale už pozdě.
V této chvíli je jediné možné řešení upgrade beden - otázkou ale je, zda celého setu, nebo jen předních sloupových beden. Vezmeme to postupně, tedy jen přední repro - osobně bych doporučil sloupové bedny MAGNAT Signature 707 nebo Signature 507, obojí s certifikací Hi-Res Audio a rozsahy na basech až na 22Hz. Druhou možností je kombinaci kvalitních regálovek MAGNAT Signature 703 ve spojení se sladěným subwooferem MAGNAT Signature Sub 730A. Toto spojení nabídne stejně kvalitní přednes jako sloupy s tím, že bas bude díky vlastnímu zesilovači výrazně lepší a navíc máte možnost tuto kombinaci ladit, nebo hrát regálovky bez subwooferu. Samozřejmě stejnou možnost nabízí i kombinace sloupových beden a subwooferu, jen je dražší.

14.
2. 6. 2021 09:15
Karel König se ptá:
Dobrý den. Sháním reproduktor do subwooferu k Sony koloseum. 8",4ohmy,děkuji, zpuchřelá membrána
1.
2. 6. 2021 12:02
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... zkuste kontaktovat servis Sony (zde). My bychom mohli nabídnout pouze univerzální měnič v 8 ohmech.

15.
30. 5. 2021 17:04
Jiři Houžvička se ptá:
Dobrý den.
Dostal jsem k narozeninám gramofon Denon DP-300F. Zatím jsem ho propojil jen s kvalitním soundbarem a musím říct, že mě zvuk vinylů po hodně dlouhé době opět zaujal.
Chtěl bych si ho tedy lépe vychutnat a uvažuji o pořízení zesilovače nebo 2.1 AVR s phono vstupem a k němu pár rozumných reproduktorů.
Chtěl bych totiž rovnou vylepšit i zvuk TV. Soundbar je sice lepší než repro v TV, ale když už budu pořizovat aparaturu ke gramofonu, proč ji nevyužít i pro TV.

AVR mě zaujal DRA-800 od Denonu. Pokud bych šel cestou samostatného zesilovače a propojení TV přes optiku, což nebude tak pohodlné, uvažuji o Denon PMA-800 nebo ekvivalentu od Marantz.

Dotaz je ale spíš k vhodné reprosoustavě. Líbí se mi Focal Chora 816 nebo 826. Ale u Vás mě zaujaly i repro Magnat Signature 505 jako alternativa těch Chora 816 nebo Magnat Signature 507 jako alternative té řady 826.
Vzhledem k tomu, že nechci dávat reproduktory moc daleko od zdi, preferuji bass reflexy vyvedené do čelní strany.

Upřesnění ohledně poslouchaného sterea… Dokážu si vychutnat všechny žánry od klasiky po metal (kromě dechovky ;-) ).

Předem děkuji za reakci.
1.
1. 6. 2021 13:43
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... repro MAGNAT Signature 507 / Signature 505 je bezesporu vynikající volba. Kvalitu beden dokládá mimo jiné i certifikace Hi-Res Audio což je jistá garance kvality.
Magnat jde na basech až na 23Hz, Focal končí už na 48Hz a i když má Focal subjektivně vzato poměrně plnější basové pásmo - poměrně hutný a energický bas - tak objem basových frekvencí jde na úkor zřetelnosti. Magnat má čitelnost a spořádanost basů výtečnou, stejně tak je dobrá jeho kontrola, takže bas zarezonuje, aniž by hučel. Signature nabízí důstojnou hloubku, energii i konkrétnost basu dle všech standardů solidního Hi-Fi.
Výšky u Magnatu jdou až na 53kHz, Focal končí o polovinu níž už na 28kHz. Výšky Focalu proto znějí spíše jemněji, s takovým trochu éterickým, křehkým přídechem na nejvyšších tónech a jejich objem je poměrně decentní. Magnat a jeho zdvojený tweter prezentuje cinkot a další zvuky z nejvyššího konce spektra v požehnaném objemu a bez sebemenšího náznaku vadnutí.
Osobně hodnotím bedny Magnat Signature jako lepší, hlavně díky jejich univerzálnosti - připojit je lze k jakému-koli zesilovači a bez kvalitativních propadů zvládnou jaký-koli hudební žánr.
Pokud jde o zesilovač, tak k Vaší volbě Denon / Marantz bych ještě k posouzení navrhnul francouzský zesilovač BC Acoustique EX-214, který svou muzikální kvalitou vysoce překračuje svou cenovou kategorii.

16.
28. 5. 2021 10:45
Lucie se ptá:
Dobrý den,
potřebovala bych poradit s výběrem vhodné hi-fi sestavy.
Mám zájem o ručičkový receiver (nejlépe broušený hliník + dřevo) a k tomu vhodný gramofon v rozumné cenové relaci...
Vlastním černé regálové reprobedny ELAC a k tomu i vhodné kabely. (+ HDMi a bluetooth připojení). Děkuji Lucie Z.
1.
31. 5. 2021 11:54
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... VU metry jsou efektní, ale pro vlastní reprodukci nemají žádný praktický význam. Jedná se tak opravdu jen o efekt což navyšuje cenu přístroje a výrazně snižuje možnost výběru vhodného zesilovače. Pokud byste upustila od VU metru, pak bychom Vám byli schopni nabídnout více možností na výběr a to i v nižších cenách.

  1. Zesilovač MARANTZ HD-AMP1 sice nemá VU metry, ale vypadá efektně, je stříbrný a s dřevěnými bočnicemi. Navíc je jeho zvuk skutečně vynikající. Jako vhodný gramec, například v provedení ořech, můžete volit Pro-Ject Debut Carbon ESPRIT SB s přenoskou Ortofon 2M-RED
  2. Dalším tipem, tentokrát již s VU metry, ale bohužel bez dřevěných bočnic je zesilovač TEAC AI-503-A + gramofon TEAC TN-3B (v černé nebo bílé barvě) s přenoskou Audio-Technica AT-VM95E.
    Nebo je tu vyšší model TEAC AX-505 se stejným gramofonem, nebo vyšším modelem TEAC TN-4D s přenoskou od legendárního amerického výrobce přenosek SUMIKO typ Oyster MM.
  3. No a ve finále je tu High-End zesilovač YAMAHA A-S1200 s High-End gramofonem Pro-ject 2-Xperience DC S-Shape (41tis) v provedení akryl - tedy akrylové šasi (průhledné) na třech tlumených (sorbotanových) výškově nastavitelných podstavách.

 

2.
31. 5. 2021 14:29
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ještě bych doplnil, že jako vhodné reprokabely můžete použít kvalitní a přitom cenově atraktivní DYNAVOX Perfect Sound 2 nebo DYNAVOX LS1. Oboje to jsou výborné kabely se kterými máme jen dobré zkušenosti.

17.
26. 5. 2021 08:37
Radek se ptá:
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na vhodný av receiver k mému setu repro JBL Studio (L880,L830,LC1) + subwoofer SVS sb1000,který mám v plánu doplnit o vestavné stropní reproduktory do sádrokartonu (Atmos) - zatím 2,ale v budoucnu možná i další 2 odrazové. V současnosti hraju na letitém av receiveru Harman Kardon avr 445 a nerad bych si hlavně ve stereu zvukově pohoršil. Místnost cca 35m2 a zdroje poslechu - CD,blu-ray,gramo. Vychází mi Denon - 2700,3700,4700,nebo receivery od Yamahy... nové přístroje od Onkyo jako rz50,kdoví kdy budou a jak si budou stát i co se týče budoucnosti společnosti...Děkuji.
1.
1. 6. 2021 12:01
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... model DENON AVR-X2700H je rozhodně výbornou volbou, podobě jako třeba MARANTZ NR1711. Oba mají požadovanou výbavu a oba mají zvukově k Harmanu velmi blízko, takže se repro JBL budou hrát výtečně a není třeba se obávat, že byste si zvukově pohoršil.

18.
25. 5. 2021 22:59
Jan se ptá:
Dobrý den,
hledám AV receiver minimálně 5.1 v provedení slim a s podporou HDMI ARC. Vyzkoušel jsem Marantz NR 1711, bohužel si ale nerozuměl s mojé televizí Samsung - nepodařilo se mi rozchodit posílání zvuku z TV do AV receiveru přes HDMI ARC. Máte nějaký tip na alternativu ? Vyrábí se ještě vůbec něco takového ?
Děkuji
1.
1. 6. 2021 11:47
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Marantz s Vaší TV určitě bude komunikovat, jen je na to třeba jít od lesa :-)
Funkci ARC výrobci garantují pouze v rámci jedné značky, tzn.že pokud máte TV Samsung musel byste mít i vše ostatní Samsung aby Vám výrobce garantoval 100% funkčnost. V opačném případě se výrobci zříkají odpovědnosti za 100% funkčnost. V případě TV Samsung to ale jde u dělat tak, že receiver odpojíte HDMI kabelem od TV, pak vše vypnete, receiver i ze zásuvky a necháte jej chvíli si odfouknout. Poté propojíte TV a receiver HDMI kabelem verze alespoň 1.4, pak receiver zapojíte zpět do elektriky, poté pustíte TV a až poté receiver. Tím naběhne namapování HDMI cest a oba přístroje se vzájemně uvidí. Občas se může stát, že TV zapomene vidět receiver - v takovém případě stačí receiver jen vypnout a zapnout a on se zase chytne. To jsou ty komplikace bez 100% garance funkčnosti ... Pokud by to stále nefungovalo, zkuste uvést AVR do továrního nastavení, případně zkuste jiný HDMI kabel a ověřte si, že jej máte zapojený úplně a ve správných konektorech. Taky si prověřte, zda TV či AVR nevyžaduje v menu povolení funkce ARC. Mě osobně se tento postu u TV Samsung osvědčil u všech značek - Onkyo, Pioneer, Denon, Marantz, Yamaha apod (v případě, že se nechytilo ARC hned po zapojení).

19.
25. 5. 2021 22:14
Dáša se ptá:
Dobrý den,
moc prosím o radu. Je toho na trhu opravdu mraky a vůbec netuším, jakým směrem se vydat. Ráda bych pořídila do obývacího pokoje (26m2) nějaký kvalitní audio systém na poslech hudby (bedny, zesilovač ...). Hudba by se přehrávala především z mobilních aplikací (Spotify, Youtube ...), šlo by především o vokální skladby, jazz, soul. Cenově přibližně 20 - 30.000. Děkuji a přeji krásný večer.
1.
1. 6. 2021 11:33
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... v zásadě máte na výběr ze tří možností: minisystém, aktivní repro nebo klasický zesilovač s repro.

  1. minisystém nabízí při dobrém výběru opravdu kvalitní zvuk, bohatou výbavu a navíc i úsporu místa = například MAGNAT MC 200 Mini + MAGNAT Tempus 33 (nebo sloupová varianta Tempus 77). Tento systém je osazen vynikajícím zesilovačem což dokazuje i jeho certifikace pro Hi-Res audio, ve výbavě má i CD, klasické FM i digitální DAB rádio, Bluetooth s aptX pro bezdrátové přehrávání v CD kvalitě a navíc má i WiFi pro streamování Spotify, Tidal, internetových rádií, Deezer, hudbu z domácího NASu apod. Připojit můžete i TV a vesele přehrávat Youtube, filmy apod. Repro Tempus poskytnou vynikající zvuk, sloupové navíc dodají i objem basů i když pro Váš poslechový prostor by stačily i regálové repro.
  2. aktivní repro v Hi-Fi kvalitě - ideálně repro AUDIO PRO A26 / A36. Toto jsou repro s vestavěným 150W zesilovačem a kromě CD a rádia mají stejnou výbavu jako minisystém Magnat s tím rozdílem, že navíc mají i HDMI připojení a poskytují ještě větší úsporu místa protože zesilovač mají vestavěný a tak nevyžaduje žádný další prostor. Je to ideální řešení pro toho, kdo vyžaduje velký zvuk, plnou konektivitu a výraznou úsporu místa
  3. klasický zesilovač + repro + streamer = například CAMBRIDGE AUDIO AXA35 + repro CAMBRIDGE AUDIO SX80 + streamer AUDIO PRO Link 1. Tato klasická ortodoxní kombinace nabízí vynikající zvuk a síťovou konektivitu pro streamování stejného obsahu jako výše uvedené možnosti.

Pro Vaše hudební zaměření jsou vhodné všechny varianty, všechny poskytují kvalitní zvuk i požadovanou výbavu. Volit proto můžete podle vkusu, designu, prostorových nároků či ceny. Ať tak či onak, vždy zvolíte opravdu kvalitní set.

20.
24. 5. 2021 13:32
Barbora se ptá:
Dobrý den,
jsem úplny lajk a hledám Av receiver k přítelovým narozeninám. Uvažuji nad Denon AVR-X1600H DAB a Yamaha R-N402. Bedny ještě nemáme, chtěla bych jejich koupi odvíjet právě od receivru. Pokud máte doporučení i na bedny, ocením. Umístění v obývací místnosti o velikosti cca 28m2, k poslechnu hlavně elektronické hudby (house, techno, dnb), ale i kvalitní zvuk Tv, filmy.
Budu velmi vděčna za každou radu!
Děkuji
1.
24. 5. 2021 15:33
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... doporučil bych AV receiver DENON AVR-X1600H + repro ELAC Cinema 5 což je v dané cenové relaci naprosto fantastická sestava. AV receiver je v plné výbavě a repro Elac hrají a vypadají tak skvěle, že by jim slušela i cena 2x vyšší.
Absence DAB rádia není žádné mínus - v DABu vysílá dnes v ČR 45 stanic - z toho je ale 23x Český rozhlas a 7x dechovka, vážná hudba nebo církevní vysílání. Tedy z celkem 45 stanic je jich 30 vlastně k ničemu ... Navíc žádná z těchto DAB stanic nevysílá s větším datovým tokem jak 96 kbit/s.
AV receiver umí přijímat internetová rádia kde najdete všechny rádia světa vč.všech CZ stanic, tedy i ty, které jsou na DABu. Navíc můžete tyto stanice třídit podle žánru, zaměření, jazyka, lokace apod. Pokud tedy posloucháte např.rock 70-80 let, můžete si vybrat jen tyto stanice. A co je ještě lepší je kvalita - DAB rádia vysílají jen v datovém toku max.96 kbit/s, kdežto internetová rádia mají běžně 126 kbit/s a výjimkou není ani 320 kbit/s = tedy až 3x lepší kvalita než nabízí DAB. Pokud jde repro Elac, tak i když jsou to výtečné bedýnky lze nabídnout samozřejmě i lepší - dražší, větší, elegantnější a lepší - např. set MAGNAT Tempus 77 set 5.0 je vynikající volbou. Na opačném pólu (cenovém, ale i kvalitativním) stojí třeba sestava 11-kanálového AV zesilovače Yamaha CX-A5200 + koncový zesilovač Yamaha MX-A5200 + repro KLIPSCH Reference Premiere RP-8000F set 5.1.4 Dolby Atmos.
Jak vidíte, můžeme nabídnout snadno uplatitelnou sestavu, ale i špičkovou High-End sestavu pro skutečně náročné ucho. Stačí říct, jak náročnou sestavu byste raději a pak už můžeme vesele kalkulovat ...
Zdarma přidáváme repro kabely HDMI kabel a samozřejmě i dopravu. Navíc je vše možno koupit na splátky s 0% úrokem (10 stejných splátek).

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifiporadna (zavináč) hifiporadna.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko