Hi-Fi poradna

Položit otázku


1.
28. 7. 2020 17:33
Petr se ptá:
Dobrý den, mám takový problém na receiveru se mi objevil výstup zvuku dts neo 6 cinema a taky Dolby pro logic 2 a vůbec to nehraje, z receiveru nejde žádný zvuk. Stalo se mi to poprvé. Nevím kde je problém, ale hlavně jak se mohl objevit Dolby pro logic 2 to už snad ani neexistuje. Moc děkuji za odpoved
1.
30. 7. 2020 12:05
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... zkuste nejdříve odpojit AVR od el.sítě a pak vyzkoušet. Pokud to nezabere, zkuste hard reset (tovární nastavení - viz.návod). Pak si stáhněte aktuální firmware a vyzkoušejte. Pokud ani to nezabere, tak už pomůže jen svěcená voda v servisu.

2.
26. 7. 2020 15:48
Jakub se ptá:
Dobrý den, chci si pořídit stereo receiver Yamaha pro rockovou a metalovou muziku, hlavně kvůli povedenému ovládání Musiccast a zvuku, který se mi líbí, ale váhám mezi modely R-N602 a R-N803. Myslíte si, že je důvod připlatit někých 8 tis. za vyšší model, pro běžný poslech v pokoji cca 20m2? Nebo bude dost dobře stačit nižší výkon a výbava R-N602? Poslouchám hlavně CD, FLAC ze serveru, občas Spotify. Děkuji za názor, J.
1.
27. 7. 2020 11:56
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud hledáte receiver pro běžný poslech, tak vás YAMAHA R-N602 plně uspokojí.
Pokud ale hledáte audiofilsky laděný receiver a chcete to nejlepší, tak je to Yamaha R-N803D. Stereo receiver Yamaha R-N803D možná vypadá na papíře stejně jako každý druhý stereo receiver v obdobné kategorii, ale zvukově se mu podařilo vymanit se z leckdy jaksi trochu jednoduššího zvuku - zejména díky tomu, že má velmi dobrou kontrolu a po kalibraci přesný, realistický a příjemně čistý přednes. Nehraje si na efekty, ale na přehlednost, přesnost a samozřejmost. V dané cenové hladině pak nabízí výbornou výbavu (snad jen může být trochu škoda, že tu není USB typu B), velmi komfortní ovladatelnost pomocí standardu MusicCast a i když je zvuk vlastně trochu sušší, jeho realističnost je s ohledem na pořizovací cenu zcela výtečná. Tohle je jeden z nejlepších dvoukanálových receiverů, které si můžete za tyto peníze pořídit domů.
Pokud bych měl vypíchnout jednu výhodu oproti ostatním konkurentům, tak je to systém YPAO což je velmi komfortní kalibrace zvuku, která proměří oba kanály a subwoofer (pokud je připojen) a optimalizuje pak hlasitost i další zvukové parametry tak, aby bylo dosaženo naprosto dokonalého vyvážení obou kanálů při poslechu. Díky této automatické kalibraci je zvuk extrémně čistý, rychlý a přesný, dokáže předat skutečně férový dynamický bas a vyhýbá se, přes svou rozumnou autoritativnost, jisté prkennosti. Na danou cenovou hladinu disponuje prostě skvěle kontrolovaným, přesným a rychlý basem. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

3.
26. 7. 2020 11:21
igor se ptá:
dobrý den chci se vás zeptat mám reproduktory magnat tempus 77 5.0 a jde mne o zadní tempus 33 lze nějak uchytit na stojany,,jako efektové repro,,,poradíte díky,,
1.
27. 7. 2020 12:05
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jako zadní efekty je můžete uchytit na stěnu pomocí čelisťových kloubových držáků VOGELS VLB 200.
Pokud ale chcete stojany, tak můžete použít stojany NORSTONE Stylum 3, které se díky své výšce 80cm používají pro větší zadní efektové repro. Repro na ně klasicky položíte, nebo je můžete přišroubovat ke stojanu, pokud by jste cítil tu potřebu. Stojany jako jsou NORSTONE Finn nebo NORSTONE Finn Edge se používají pro malé satelitní repro a pro větší regálovky nejsou ideální.

4.
23. 7. 2020 13:03
Aneta se ptá:
Ještě jednou Vás, pane Adame, zdravím a díky za podrobnou odpověď na můj dotaz z 11.7. 10:17.
No jo, no jo, nejsme všechny slépky konzumující každý den ordinaci nebo ulici (tu bedlivě sleduje moje horší polovička
1.
27. 7. 2020 12:20
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... MAGNAT Signature 503 i DYNAVOICE Definition DM-6 disponují stejně objemným basem. Hluboký, zemětřasný bas by patrně od kompaktního regálového modelu s tak nízko nasazenou cenovkou nečekal nikdo - a možná i proto je pozitivním překvapením, že Magnat Signature 503 dokázaly snaživě naznačit hutné hluboké chvění basů. Magnat díky nově vyvinutému zdvojenému tweeteru a čelnímu panelu se zvukovody pro optimální disperzi dosahuje 2x lepšího podání výšek, což mu také umožnilo získat certifikaci pro Hi-Res Audio. Magnat je o 30% výkonnější a ve finále je i levnější. Díky své kostrukci, osazení a kvalitě zvuku je Magnat důstojnou ochutnávkou až audiofilsky pojatého světa Hi-Fi. Kdybych volil já, volil bych určitě Magnat. Jen doplním, že skladem máme oboje repro. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup.
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

5.
22. 7. 2020 12:28
Patrik se ptá:
Dobrý den, mám problém že subwoofer lehce duní když do něj nejde žádný signál. Je to tiché ale v noci to jde slyšet jinak to dokáže přehlučit chlazení PC (pro představu jak je to hlasité) dřív to nedělalo nevíte zda by to nešlo nějak odstranit ? Je to v záruce takže nebudu se v tom šťourat jen mě zajímá jestli to je normální nebo nějaká kravina co jde lehce odstranit. Děkuji za odpověď
1.
23. 7. 2020 11:10
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... obvykle to bývá zemní smyčkou, kdy subwoofer chytá zpětnou vazbu z el.sítě přes anténní kabel. Zkuste od TV či rádia odpojit anténní kabel. Pokud to zabere, bude to chtít lepší koax, optimálně s ferritovým filtrem. Druhou možností je, že je zpětná vazba díky tříkolíkové zástrčce a SW je připojen na stejný okruh jako jiný přístroj se stejnou zástrčkou (PC, lednice, klima apod). Řešením je zapojit SW na jiný okruh. Třetím způsobem řešení je zapojit do SW galvanický odrušovač (cca 500-1000,-Kč). Galvanický odrušovač signálu se vkládá do cesty mezi SW a receiver na RCA vstupy. Dokáže zajistit přenos signálu pomocí galvanické izolace a eliminuje uzemnění. Má ultra nízkou hlučnost a dokáže odstranit většinu nežádoucího rušení. Pro maximální účinnost jej připojte co nejblíže k výkonovému zesilovači SW v signální cestě z receiveru. Pokud nic z toho nezabere, tak už pomůže jen svěcená voda servisu

6.
19. 7. 2020 19:25
Tomas se ptá:
Dobrý den,
mám receiver Yamaha R-N602 a repro Dynavoice Chalenger M65, které mají impedanci 4 - 8 Ohm, jakou impedanci mám nastavit na receiveru, 4 nebo 8 Ohm? Ovlivní to nějak výkon sestavy? Moc děkuji
1.
21. 7. 2020 12:53
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... můžete nastavit jakou-koli impedanci. Vhodnější je 4 ohmy, protože sestava pak dosáhne většího výkonu, ale z hlediska jisté prevence je bezpečnější 8 ohmů, protože pak má sestava velkou rezervu. Osobně bych volil v toto případě 8 ohmů.

7.
17. 7. 2020 16:34
Vojta se ptá:
Dobry den,

prosim o radu, ktera sluchatka pousteji nejmensi hluk mimo hlavu posluchace. Kdyz
posloucham metall na mych starych Pioneer, pokousi se o manzelku srdecni kolaps.
Mam nemeckou klavesnici, proto bez diakritiky.
Vojta
1.
21. 7. 2020 13:04
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... aby manželku netrefil šlak :-) tak by asi bylo lepší použít sluchátka uzavřená. Ty mají mušli ze strany „od hlavy“ zcela akusticky uzavřenou. Pro posluchače to znamená, že jsou pro něj částečně potlačeny zvuky z okolí. Naopak okolí téměř neslyší nic z toho, co posluchač. Míra potlačení závisí na konkrétním provedení mušle. Běžné sluchátka mají útlum odhadem tak 10 dB, velmi dobře zatlumená sluchátka 20-30 dB, speciální modely i více. Útlum lze ještě dodatečně vylepšit použitím speciálních aktivních elektronických obvodů, které snímají hluk okolí a přimíchávají jej s opačnou fází k poslouchanému zvuku. Tímto systémem lze zlepšit zatlumení okolí o nějakých 10-20 dB. Pro taková sluchátka je pak ideální Circumaural (Full-size) styl náušníků. Jsou to taková sluchátka, jejichž náušník plně uzavírá ušní boltec ve své dutině. Některé modely mají dutinu velikosti „tak-tak“, jiné přímo obrovskou. Obé mají své výhody i nevýhody, takže nelze principielně rozhodnou, co je lepší.

8.
16. 7. 2020 09:14
Aleš se ptá:
Dobrý den. Mám reproduktory Heco Victa Prime 302 a gramofon Technics sl-bd20, potřebuji koupit zesilovač s phono a kdyby to šlo tak i s rádiem ale pouze dvoukanálový, zaujal mě a to i stejnou barvou jako má gramofon zesilovač Denon dra 455, můžete mi o tom zesilovači něco říct nebo mám koupit nějaký stejný od Technicse ať to ladí nebo jaký doporucite?
1.
16. 7. 2020 11:46
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... nejsme bazar a proto jen těžko mohu doporučovat použité zboží o jehož historii, stavu ani původu nic nevím. Ale pokud by jste chtěl nový kousek, doporučil bych PIONEER SX-20DAB.

9.
11. 7. 2020 10:17
Aneta se ptá:
Dobrý den, ráda bych si u Vás koupila nové reprobedny k zesilovači Marantz PM6005 pro poslech převážně rockové hudby v menší místnosti o ploše 15 m2 (vyšší nábytek po většině obvodu, koberec, záclony). Rozhoduji se mezi Dynavoice Definition DX-5 nebo DM-6 a Magnat Signature 503. Bedny budou necelé 2 m od sebe těsně u zdi, jinak to bohužel nejde, není místo. Proto by možná byly nejvhodnější DX-5, které nemají vzadu bassreflex. Prosím poraďte. Ještě doplním, že preferuji živý, barevný, šťavnatý, nadupaný zvuk se zřetelným čistým podáním výšek. Děkuji!
Aneta
1.
13. 7. 2020 17:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... jé, jak rád vidím dámu v této společnosti :-) Ač mají ženy lepší vnímání zvuku než muži, tak obvykle berou audio jen jako nutnost k tomu aby "to" slyšely, v tom lepším případě jako rozmar jejich drahé polovičky :-) Skutečně jen vzácně setkávám s dámou, která ví co chce a nebere audio jen jako doplněk k TV.
No, dost rozjímání - k Vašemu dotazu. Uzavřená ozvučnice DYNAVOICE Definition DX-5 umožňuje bezproblémové umístění repro v podstatě kdekoli. Na druhou stranu má ale také výrazně menší objem basů a dynamiky. Repro s předním bassreflexem jsou na tom podobně, jen je jejich podání basů o něco lepší. Z hlediska basů a dynamiky je nejlepší osazení reprosoustav zadním bassreflexem. Ovšem takové osazení zase má jisté omezení co do umístění reprosoustav. Pokud budete mít repro blízko stěny pak by skutečně mohl (ale taky nemusel) zadní bassreflex činit jisté obtíže. Jednodušším řešením tak tedy budou repro s předním bassreflexem - osobně bych doporučil CAMBRIDGE AUDIO AEROMAX 2 nebo italské INDIANA LINE Tesi 262 HG. Samozřejmě pokud by jste volila klasické repro se zadním bassreflexem - MAGNAT Signature 503 tak získáte výrazně lepší rozsahy a tím i lepší podání basů a výšek.
Malé srovnání: aby bedny dobře basovaly měly by jít na basech pod 45Hz (čím níže tím lépe) - CA Aeromax 2 jdou na 40Hz (takže dobrý), indián jde na 45Hz (tak-tak), DYNAVOICE Definition DX-5 se svou uzavřenou ozvučnicí končí svou snahu už na 50Hz (takže nic moc) a Magnat jde na 32Hz (což je super). Pro dobré podání výšek je za standard považováno 20kHz - CA Aeromax 2 jdou na 22kHz (takže dobrý), indián jde taky na 22kHz (takže taky dobrý), DYNAVOICE Definition DX-5 se svou uzavřenou ozvučnicí vyskočí až na 32kHz (takže hodně dobrý) a Magnat jde až na 53kHz (což je opět super).
Osobně bych tedy doporučil CA Aeromax 2 a pokud si troufáte se poprat se zadním bassreflexem, tak pak samozřejmě je vynikající volbou Magnat Signature 503.
V případě, že máte repro se zadním bassreflexem a repro jsou umístěny blízko stěny, nebo v uzavřeném prostoru (např.mezi nábytkem) a při reprodukci tak díky tomu dochází k "houkání" beden (což se může, ale taky vůbec nemusí stávat) můžete použít ucpání bassreflexu, čímž ozvučnici částečně uzavřete a snížíte prostupnost bassreflexu, což odstraní nežádoucí pazvuky v reprodukci. Vzduch skrz ucpávku dále prostupuje, ale ne již v takovém tempu a nedochází tak k oněm nežádoucím pazvukům. Jedná se o běžný audiofilský postup při ladění bassreflexu, není to tedy nic kutilského nebo pochybného :-) Použít můžete molitan, nebo třeba prodyšnou látku a vsunout ji do bassreflexu. 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné reprokabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

10.
10. 7. 2020 20:43
Kovář se ptá:
dobrý den, co prosím znamená u zesilovače "dual mono"?

děkuji velice a zdravím

Lubomír KOvář
1.
13. 7. 2020 13:29
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... na to existuje vícero odpovědí, ale Vás zajímá otázka zesilovače. V případě zesilovačů zvukového výkonu se jedná o to, zda je mezi oběma kanály (levým a pravým) sdílen zdroj napájení a další podpůrné obvody. Duální mono má obvykle ekvivalent dvou monobloků zabudovaných do jednoho přístroje. Tzn. dva zdroje napájení, dva mono předzesilovače, každý s vlastním zdrojem napájení, samostatné systémy ochrany reproduktorů atd. Ve většině případů duální mono zesilovače sdílejí některé části podpůrných obvodů a v některých případech dokonce i desku předzesilovače. Kvalita zvuku by neměla souviset s rozdíly mezi stereofonním a duálním mono, pokud je stereofonní zesilovač správně navržen.

Pro úplnost jsou i další vysvětlení

  • duální monofonní přenos funguje tak, že do levého i pravého kanálu přenáší zesilovač stejný zvuk. Navazuje tedy lehce pocit stereofonního poslechu.
  • u AV receiverů je při poslechu digitálního vysílání s duálním audiem možnost zvolit požadovaný jazyk. Zvuk hlavního jazyka bude vystupovat přes přední levý reproduktor a zvuk druhého jazyka bude zároveň vystupovat přes pravý přední reproduktor
  • co se týče mnoha stereofonních zvukových zařízení, je zde něco, co se nazývá oddělení kanálů. Oddělení kanálů je přesně to, co říká - je to množství informací, nebo signálu, které „uniknou“ na druhý kanál. V ideálním případě by signál z jednoho kanálu do druhého nevnikl. Bohužel to je to, co se obvykle děje ve stereofonních zesilovačích a „Stereo“ tak znamená, že oba kanály jsou propojeny. Dual Mono zachází s kanály zcela odděleně - oddělení kanálů je v tomto případě úplné a mezi kanály neexistuje přeslech. Máte tak dva zdroje napájení jeden pro každý kanál a máte dva kompletně oddělené stupně zesilovače, v podstatě je to stejné jako mít dva oddělené mono zesilovače uvnitř jednoho přístroje. Například, v duálním mono profesionálním předzesilovači, můžete spustit vokál přes jeden kanál s vlastním nastavením ovládání a třeba kytaru přes druhý kanál s úplně jinou sadou nastavení.
11.
10. 7. 2020 17:30
Robert Kuthan se ptá:
Dobrý den,

rád bych Vám položil ještě jednu otázku. Mohu připojit sluchátkový zesilovač BEYERDYNAMIC A20 na zesilovač PIONEER A 40 AE prostřednictvím konektoru P.AMP DIRECT?
Pro vysvětlení: mohu napojit sluchátka přímo do zesilovače PIONEER, ale zesilovač má pouze vstup pro jedny sluchátka, zatímco BEYERDYNAMIC A 20 má dva.

Děkuji
Kuthan
1.
14. 7. 2020 11:55
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... bohužel ne.
BEYERDYNAMIC A 20 je osazen dvěma páry analogových RCA konektorů, jeden vstupní a druhý výstupní a zapojuje se na linkové vstupy/výstupy jako mezičlánek mezi zdroj signálu (CD, DVD, PS4 ...) a zesilovač. Zároveň si ale dovolím podotknout, že 2 stereo jack výstupy 6,35 mm jsou zapojeny v paralelním režimu a jejich hlasitost je poroto ovládána společně pro oba posluchače. Přístroj v tomto ohledu tedy slouží jako obyčejná jack redukce 1->2. Zároveň se doporučuje proto používat sluchátka se stejnou impedancí, aby byla hlasitost stejná pro oboje sluchátka.
Pokud se Vám jedná pouze o rozdělení signálu na dvoje sluchátka, můžete ušetřit 10tis a pořídit si jen jack redukci za 100,-Kč.
A pokud chcete vylepšit sluchátkovou část, možná by bylo lepší zvážit raději externí D/A převodník s vlastním regulovatelným sluchátkovým zesilovačem CAMBRIDGE AUDIO DacMagic Plus BT. Jednak za cenu Beyerdynamic získáte stejně kvalitní (!!) sluchátkový zesilovač a navíc i asynchronní USB-Audio vstup, Bluetooth a výrazně si tím zlepšíte D/A převodník. Díky novému algoritmu ATF2™ od Anagram Technologies DacMagic Plus zpracuje a převzorkuje digitální signál z připojeného zařízení v rozlišení 24 bit/384 kHz (Pioneer 192 kHz/24 bit).

12.
8. 7. 2020 09:27
Vlada se ptá:
O pár příspěvků níže píšete:
"Pokud si zaplatíte premium účet na Spotify tak za menší cenu než je cena jednoho nového CD máte statisíce alb celého světa k dispozici a to v lepší kvalitě, než z fyzického CD."

To bude asi chyba, ne? Nebo Spotify začalo podporovat nějaký bezztrátový formát?
1.
9. 7. 2020 19:22
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... děkuji za upozornění - ve větičce chyběl ještě údaj Deezer a Tidal, které poskytují svůj obsah v bezztrátové kvalitě. A pokud jde o Spotify, tak pokud jej napojíte na kvalitní D/A převodník nebo využijete funkci streameru pro rekonstrukci komprimovaného signálu a vylepšení kvality digitálních komprimovaných hudebních souborů, tak skutečně získáte poslechovou kvalitu zvuku na úrovni originálního CD.

13.
7. 7. 2020 23:27
Zdeněk Adamec se ptá:
Dobrý den,
mám přijímač Poneer X-HM82D.Mám zájem o subwoofer pro domácí použití. Nejvíce by mi vyhovoval- rozměrově - typ Yamaha YST - FSW050 .Vím,že to není Pioneer. :( Můžete mi prosím poradit,jestli je tento vhodný k mému přijímači??Děkuji !
Jaký by jste mi případně doporučili do obývacího pokoje.
Děkuji.
1.
9. 7. 2020 18:19
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud hledáte super levný subwoofer, tak lepším řešením je 120W model ONKYO SKW-208 se spodním vyzařováním a automatickým zapínáním/vypínáním.
Ovšem ještě lepším řešením je 160W subwoofer MAGNAT Supreme Sub 202 s vynikajícím podáním basů, výbornými rozsahy i automatickým spínáním.
Pokud Vám však nevadí nutnost ručně subwoofer zapínat/vypínat, stačí Vám menší výkon i rozsahy a vyžadujete nízký profil, tak model YAMAHA YST-FSW050 můžete použít.

14.
7. 7. 2020 19:52
Robert Kuthan se ptá:
Dobry den. Mam zesilovac Pioneer a 40 ae + Cd prehravac Pioneer. Soustava ma slouzit k poslechu vazne hudby. Budu rad, kdyz mi poradite s vyberem reproduktoru. Dekuji. K.
1.
9. 7. 2020 17:47
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... máme pro Vás pár skvělých tipů k posouzení.
Pár tipů na výtečné regálové repro : CAMBRIDGE AUDIO AEROMAX 2, ELIPSON Prestige Facet 8B, INDIANA LINE Diva 255 ... nebo MAGNAT Humidor Audiophile.
A pár tipů na sloupové repro : KLIPSCH Reference Premiere RP-4000F, Q ACOUSTICS 3050i, ACOUSTIC ENERGY AE109 ... nebo INDIANA LINE Diva 552

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

15.
7. 7. 2020 00:02
Petr Veselský se ptá:
Dobrý den, pane Wiejowski, minulý týden odešel do věčných lovišť můj stařičký CD přehrávač a tak bych potřeboval pořídit nový a k němu bych chtěl i nový zesilovač. Bohužel se budu muset spokojit jenom se základními modely, neboť ani mnou původně navrhovaná skromná částka 20.000 Kč neprošla, takže mám s velkými výhradami povolený strop 15.000,- (mojí drahé se to i tak zdá být příliš drahé a já ji teď nesmím moc dráždit). Vyhlédl jsem si tedy tyto párečky (řazeno podle abecedy, ne podle preferencí):
Denon DCD-600NE + PMA-600NE
Marantz CD5005 + PM5005
Onkyo C-7030 + A-9110 (vím, že momentálně není, ale já s tím nijak nespěchám)
Yamaha CD-S300 + A-S201
Chtěl bych Vás poprosit, jestli byste nemohl ke každé dvojici stručně uvést její charakteristiky, jaké má podle Vás přednosti a nedostatky ve srovnání s ostatními (jde mi hlavně o kvalitu a barvu zvuku a také o spolehlivost, žádné doplňkové funkce mě příliš nezajímají) a případně některou doporučit (nebo to spíš nějak zkombinovat?).
Jsem hudební všežravec, poslouchám snad všechny žánry kromě rapu, opery a dechovky (i když z té jsem si vlastně sem tam něco málo už také pustil), nejvíc asi hraju hudbu svého mládí - hard rock a heavy metal 70. a 80. let, často také Beatles, Stouny, Abbu, Ramones, Hudbu Praha i různé výběry starých popových hitovek. A třeba dneska má (bohužel) sólo od rána maestro Ennio, byl to jeden z mých největších hudebních oblíbenců. Repráky mám 20 let staré Magnáty Vintage 310 (nevím, jestli už by také nebyly zralé na výměnu), hraju v pracovně cca 4x3m, ne potichu, ale ani moc nahlas, někteří členové naší domácnosti totiž nelibě nesou, když to někdy malinko přeženu - to mi pak hned s chutí přijdou vynadat, jestli jsem se náhodou nezbláznil, že se už zase otřásá celý barák. Mám rád pěkně plný zvuk, nesnáším, když jsou basy a hlavně výšky ořezané, jak to někdy bývá u blbě remasterovaných cédéček. Také ale nemám rád zvuk příliš dunivý, což zase často bývá třeba u techna, to hned otáčím knoflík basů doleva. Tak snad jsem Vám napsal všechno potřebné.
Předem Vám moc děkuji za kvalifikovanou odpověď.
1.
13. 7. 2020 13:13
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... pokud bych měl volit já nějakého "všežravce" :-) tak bych jako první voli set CAMBRIDGE AUDIO AX set 25 jehož zesilovač se prezentuje rychlým, výborně definovaným zvukem s dostatkem energie v každém okamžiku. Ačkoliv set dává akcent spíše na celkovou propojenost zvuku a hudební celek, o detaily ochuzeni rozhodně nebudete - Cambridge Audio se podařilo vytvořit set, který nabídne velmi slušné rozlišení za velmi rozumné peníze.
Z Vašich tipů je mu zvukově pak nejblíže set MARANTZ PM5005 + CD5005.
Set Onkyo A-9110 + C-7030 pak disponuje technologií WRAT, která redukuje šum napříč celým zvukovým spektrem a zaručuje čistý, vyvážený a přirozený zvuk. Celkový zvuk je dynamický a dostatečně detailní a přesný.
Set Denon PMA-600NE + DCD-600NE disponuje navíc i digitálními vstupy a CD i 32-bitovým D/A převodníkem. Denon je na tom zvukově podobně jako Onkyo, jen nemá takový objem basů.
Set Yamaha A-S201 + CD-S300 je v tomto pelotonu asi nejslabším článkem, takže tu bych pominul.
20 let staré repro by už výměnu určitě chtěly, ale pokud jste s jejich zvukem sám osobně spokojen, tak pro výměnu není žádný pádný důvod. Až nastane jejich čas tak se ozvěte, vybereme nějaké fajnové bedny :-) 

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebné kabely, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

16.
2. 7. 2020 12:42
Vojta se ptá:
Dobry den,
prosim o doporuceni vhodneho subwoferu k sestave Onkyo 9150 Onkyo NS 6130
a repro Magnat Edelstein.
Dekuji. Vojta
1.
9. 7. 2020 18:34
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... osobně bych volil nový 380W model MAGNAT Signature Sub 730A (17990,-, skladem již brzy) se spodním vyzařováním v černé a bílé barvě ve vysokém lesku a s excelentními rozsahy. Je to vskutku elegantní a výkonný kousek! :-)
Z těch levnějších kousků by pak v úvahu připadal subwoofer ELIPSON Prestige Facet Sub8, Q ACOUSTICS Concept B-12 nebo INDIANA LINE Basso 880

ZDARMA k objednávce poskytujeme potřebný SW kabel na připojení k zesilovači, dopravu a 500,-Kč na další nákup
Již od našeho založení v roce 1998 dáváme k objednávkám vždy něco navíc jako Bonus ZDARMA. Nabídka našich Bonusů se postupně měnila a rozšiřovala, ale vždy byla zdarma a byla praktická. Jukněte co Vás k nákupu jako Bonus zdarma od nás čeká teď ... (zde).

17.
30. 6. 2020 16:35
Ivan se ptá:
Moc děkuji za odpověď, ale možná jste mi neodpověděl na otázku,zda se dá Bluesond zapojit přes optikou, nebo jsem tomu nerozuměl. Podle internetu ma Cambridge audio cxa60 osvědčený D/A převodník WOLFOSON WN 8740 a Bluesond ma neznámý převodník. Podle prodejce v Hifi morava ,kde bych si chtěl onen zesilovač koupit, mi po telefonu sdělil, že je lepší Bluesond zapojiť k zesilovači analogově, že přes optikou by to nebylo ono,prý na D/A převodník i /když je neznámý /53v Bluesondu lepší než v zesilovaci. Nezlobte že jsem se tak rozepsal a přeji hezký den.Ivan
1.
30. 6. 2020 18:14
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... Bluesound Node 2 můžete připojit analogově i digitálně. Bohužel Váš zesilovač MARANTZ PM8005 nemá digitální vstupy, takže zbývá jen analog. Analogový zvukový charakter Bluesound Node 2 sází spíše na klid, jemnost a pohodu, kterou není složité poslouchat, ať už hraje co chce. Jeho měkčí, laskavější podání je vhodné u ostřeji hrajících zesilovačů, pro audifilské přehrávání je pak vhodnější digitální propojení, což je ale pro Vás pasé ...

18.
30. 6. 2020 14:31
Petr Planka se ptá:
Dobrý den, děkuji za odpověď, už je vše pořádku. Bylo to nastavením špatného dekodéru prostorového zvuku. Chtěl jsem se ještě zeptat, na to jestli je normální, že se subwoofer sám od sebe vypne a zase zapne. A jestli je lepsi mít ho zapnutý na auto nebo on. Moc děkuji za odpověď.
1.
30. 6. 2020 17:42
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
...ano, je to v pořádku.
Pokud je subwoofer zapnut v pozici "auto" tak jakmile detekuje příchozí signál zapne se a pokud jej nějaký čas nedetekuje sám se vypne. Osobně ponechávám subwoofer v pozici auto, ale pokud chcete můžete jej zapínat ručně dle libosti.

19.
29. 6. 2020 19:44
Tomas Štefka se ptá:
Dobrý den pane.
Možnosti poslechu hudby se rozšířily natolik, že už asi žádný fanoušek nezvládne "dělat do všeho", pokud tedy nedědil a nemusí do práce. Hledám pro sebe formát a zdroj hudby, kterému se budu věnovat a na tom všechno postavím. 1. Stále ještě bych zvolil klasiku v podobě CD. 2. K tomu formát mp3 by jistě i mohl vyhovět při solidní nahrávce.
Jak byste viděl použití formátu flac, ve kterém distribuuje Supraphon své hudební soubory.
Jak jsem si ráčil všimnout, flac umí nový Denon DCD 800NE , do této doby jsem jiný nepostřehl. Takže na co flac, když ho umí snad jen mobily? Je flac vůbec seriozní formát s trochou budoucnosti? Děkuji.
1.
30. 6. 2020 12:12
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ano, flac je určitě v pohodě a je výrazně lepší (i poslechově) než MP3. Formát FLAC je bezztrátový hudební formát, který zachovává původní audio informace zcela kompletní (na rozdíl od ztrátových formátů jako je třeba MP3) a je schopen nést i Hi-Res signál až do 24 bitů/192 kHz.
Flac můžete přehrávat u zmíněného CD přehrávače DENON DCD-800NE přes USB z flashky. Nebo si můžete pořídit kompletní síťové řešení a flac přehrávat z disku v PC, externího HDD nebo můžete streamovat z internetu. Pokud si zaplatíte premium účet na Spotify, Deezer nebo Tidal tak za menší cenu než je cena jednoho nového CD máte statisíce alb celého světa k dispozici a to v lepší kvalitě, než z fyzického CD. Pro tento účel můžete volit třeba systém MARANTZ M-CR612 Media který má vše vč.CD i síťových funkcí, nebo levnější DENON RCD-N10 CEOL. Pokud chcete Denon v klasické komponentní konfiguraci, tak můžete volit sestavu síťového stereo receiveru DENON DRA-800NE + CD přehrávač DCD-600NE.
Vhodné repro bychom doladili posléze, až si zvolíte jakou cestou se budete ve svém novém Hi-Fi chtít ubírat

20.
29. 6. 2020 16:36
lubomir Kovář se ptá:
dobrý den, prosím Vás, vlastním Marantz PM 8005. Mohu před něj zapojit předzesilovač přes pre-out?
Nebo je to naopak, a lze použít tento stroj jako předzesilovač a výkonový za něj?

díky moc

L Kovář
1.
30. 6. 2020 12:33
A.V.Wiejowski, Hi-Fi poradna odpovídá:

Zdravím,
... ano můžete jej použít tak i onak :-)
Pokud jej použijete jako předzes, tak na výstup "Pre-Out" zapojíte koncový zesilovač. Bude-li kvalitativně na výši, tak si zvukově polepšíte.
Chcete-li zesilovač použít jako koncák, např.pokud máte AV receiver na na stereo chcete lepší řešení, tak do vstupu "Power Amp Direct In" zapojíte kabel z předzesilovače (např.AV receiver).

Pokud vyplníte svůj email, pošleme Vám info, že byl Váš dotaz již zodpovězen.

Podáním dotazu souhlasíte se zařazením pro odběr našeho newsletteru. Odhlásit se můžete v kterém-koli newsletteru.

Doprava ZDARMA

Doprava zdarma

Váš košík

Košík je prázdný

Napište nám

... nebo na email: hifiporadna (zavináč) hifiporadna.cz

Novinky v Hi-Fi marketu

  •  Sledujte Novinky, Zprávy & Tipy na našem Facebooku!

Sledujte naše Novinky na Facebooku

Newsletter - odběr novinek

Doprava na Slovensko